Mając psa, który spędza większość czasu w domu, a my akurat jesteśmy w trakcie remontu powinniśmy zastanowić się nad wyborem odpowiedniej podłogi. Może wydawać się to trudnym problemem, ale jest z tego wyjście. Mając psy doskonale wiemy jak wiele funkcji musi spełniać podłoga. Wytrzymałość i odporność – tym powinniśmy kierować się podczas jej zakupu. Co ważne, z pewnością od razu należy wykluczyć kupowanie tanich produktów. Nie wyjdziemy na tym z pewnością dobrze. Wręcz przeciwnie, po kilkunastu miesiącach może okazać się, że podłoga nadaje się znów do wymiany. Dlatego od razu postawmy na jakościowe produkty.

Kolejną ważną uwagą może być to, aby nie wybierać śliskich powierzchni. Być może wyglądają one ładnie, błyszczą się, ale dla naszego psa będzie to istne lodowisko. A tutaj pojawiają się już pierwsze niemiłe konsekwencje – problemy ze stawami. Dotyczy to głównie średnich i dużych psów. Co zatem powinniśmy wybrać? Wydaje się, że najlepszym wyjściem będą panele laminowane. Są one odporne na zarysowania. Poza tym są niezwykle proste w utrzymaniu i łatwo się je czyści. Niestety wśród zalet znajdziemy także wady – panele te nie są często odporne na wilgoć. Zatem jeśli nasz psiak załatwia się często w domu to musimy liczyć się z tym, że nasze panele będą się stopniowo niszczyć.

Mamy jeszcze inne możliwości, ale posiadają one więcej minusów niż plusów. To chociażby parkiet, który co prawda ładnie wygląda, ale jest bardzo podatny na zadrapania. A te są niestety widoczne. Możemy z nimi zrobić porządek, poprzez wykonanie cyklinowania, ale to droga inwestycja i z pewnością będziemy musieli ją często powtarzać. Warto również wspomnieć o dywanie, o którym absolutnie musimy zapomnieć posiadając psy. Znajdziemy na nim mnóstwo bakterii, a do tego z pewnością dojdzie sierść naszego pupila. Jego czyszczenie będzie długie, ciężkie i monotonne. Nie należy również liczyć na jakiekolwiek rezultaty mimo zakupu różnych specyfików, które działają powierzchniowo. Podsumowując, najlepszym wyjściem okazuje się montaż paneli laminowanych, kiedy posiadamy czworonożnego przyjaciela.