O pozytywnych właściwościach ozonu mówi się nie od dziś. Choć jego wpływ na człowieka dla niektórych osób wciąż wzbudza sporo kontrowersji, odpowiednio stosowany ozon jest zupełnie bezpieczny i co najważniejsze, może korzystnie wpływać zarówno na jakość pomieszczeń, w których przebywamy, ale także na nas samych. Coraz chętniej, kobiety kierują swój wzrok w stronę kosmetyków zawierających pewną formę ozonu. Doskonale oddziałują one na naszą skórę, a nawet mogą ją w pewien sposób leczyć. Warto zatem bliżej przyjrzeć się fenomenowi kosmetyków z ozonem.

 

Ozon w kosmetologii

Możliwości podawania ozonu jest wiele, w medycynie często robi się to na przykład dożylnie, ale jeśli chodzi o kosmetologię, ograniczeń jest nieco więcej. Co prawda istnieją urządzenia, dzięki którym może on być podawany w postaci gazowej, jednak częściej i chętniej korzysta się z faktu, iż ozon posiada właściwości łączenia się z nienasyconymi kwasami tłuszczowymi. W związku z tym, że w kosmetologii używane są szlachetne oleje roślinne, w których to występują wspomniane kwasy, można je wykorzystać do zastosowania ozonu.

Oleje, takie jak na przykład oliwka z oliwek, zostają odpowiednio naozonowane, dzięki czemu ozon może się połączyć z kwasami tłuszczowymi i utworzyć ozonki, czyli naturalne połączenia ozonu. Kiedy używamy kosmetyków tego typu, pod wpływem temperatury naszego ciała, czy wydzielanego potu, zostaje z nich uwolniony ozon, który pozytywnie wpływa na kondycję naszej skóry. Oliwę ozonowaną produkuje i sprzedaje firma KoronaOzon.

 

Właściwości kosmetyków z ozonem

Ozon zawarty w różnego rodzaju kosmetykach, przede wszystkim doskonale natlenia naszą skórę, dzięki czemu jest ona znacznie bardziej napięta oraz zachowuje na dłużej swoją elastyczność. Jest to niezwykle istotne zwłaszcza w przypadku skóry, która jest przesuszona i ma małą zawartość wody. Kosmetyki z ozonem wpływają w związku z tym na jej rewitalizację oraz regenerację. Nawet w sytuacji, gdy nasza skóra jest całkowicie zdrowa, stosowania produktów z ozonem może wpłynąć na polepszenie się jej wyglądu, co jest bardzo szybko zauważalne.

Dzięki zawartości ozonu w danym produkcie, jego składniki mogą szybciej i głębiej penetrować kolejne warstwy skóry. Sprawia on zatem, że docierają one tam gdzie są naprawdę potrzebne i przez to działają znacznie lepiej od kosmetyków, które nie zawierają w sobie ozonu. Tego typu produkty mogą być również niezwykle pomocne w leczeniu schorzeń dermatologicznych, takich jak chociażby atopowe zapaleni skóry, trądzik czy opryszczka. Warto również zwrócić uwagę na kosmetyki z ozonem, które pomagają zadbać o skórę podrażnioną.