Internet stał się w naszej codzienności bardzo rozpowszechniony, w związku z tym coraz większa grupa ludzi decyduje się na rozpoczęcie biznesowej działalności związanej z siecią. Jedną z najważniejszych usług, bardzo potrzebnych, żeby być obecnym w internecie, są hostingowe usługi. Każda strona www musi gdzieś fizycznie być zlokalizowana, i właśnie dlatego hosting jest tak bardzo potrzebny.

Lecz uruchomienie hostingowej firmy to wcale nie jest najłatwiejszym zadaniem. Taki biznes, wszystkie inne, potrzebuje solidnego zaplanowania i przemyślenia. Na początku powinniśmy zapewnić odpowiednie wyposażenie w sprzęt. Żadnych klientów nie będziemy mieć, jeżeli ich serwisy będą niedziałające, tak więc to jest główne kryterium zaczęcia prac. Najlepsze to wynająć dedykowany serwer w jednej z wielu firm oferujących serwery. Następną sprawą jest zarządzanie sprzętem. Nauka administrowania to wiele lat uczenia się, więc jeżeli nie umiemy tego, to powinniśmy mieć solidnego fachowca.

Gdy już posiadamy już serwer i pracownika do zarządzania nim, to pozostaje nam wykonać pracę przy reklamie i promocji tego co robimy.