Ozon najbardziej kojarzy nam się z najwyższą warstwą atmosfery, gdzie pełni funkcję obronną przed promieniowaniem ultrafioletowym szkodliwym dla człowieka. Jednak jego działanie nie kończy się na tej funkcji. Człowiek znalazł zastosowanie dla ozonu również w innych dziedzinach. Ozon wykorzystywany jest przede wszystkim przy oczyszczaniu wody, eliminowaniu jej niemiłych zapachów, w procesie mrożenia produktów spożywczych, ale także w kosmetyce. Jako substancja silnie utleniająca, bakteriobójcza i grzybobójcza został wykorzystany do produkcji tak zwanej oliwy ozonowanej.

Produkt ten, o właściwościach leczniczo-kosmetycznych, znajduje szerokie zastosowanie przy zwalczaniu licznych problemów i zmian skórnych. Oliwa ozonowana korzystnie wpływa na powstrzymanie procesów starzenia, oczyszczając i wygładzając skórę, wpływając także na szybkość gojenia ran i podrażnień. Dlaczego jest tak skuteczna? Bowiem łączy w sobie składniki naturalnej oliwy z oliwek „extra virgin” – czyli oliwy o naturalnej wysokiej jakości, powstałej przez tłoczenie oliwy na zimno, bez pozbawiania jej cennych wartości oraz aktywnego tlenu, jakim jest właśnie ozon. Stworzenie takiego produktu możliwe jest dzięki właściwościom ozonu, a mianowicie łatwości łączenia się z wiązaniami tłuszczów nienasyconych. Produktem takiego połączenia stają się ozonki – to one odpowiadają za dobroczynne działanie powstałej substancji uwalniającej tlen. Przenikając w głębokie partie skóry nie działają na nią szkodliwie, a wręcz przeciwnie, kojąco. Kontakt ze skórą uwalnia inne substancje biologiczne, korzystnie wpływające na jej funkcjonowanie.
Ozon zawarty w tym środku wspomaga dostarczanie tlenu do tkanek, tym samym poprawia krążenie krwi oraz limfy. A dzięki działaniu przeciwbakteryjnemu skutecznie zwalcza stany zapalne, przyśpieszając gojenie i likwidując naskórne zmiany.

Jego działanie można nazwać zarówno leczniczym, jak i kosmetycznym, gdyż nie ma znaczenia, jakie zmiany naskórne chcemy zlikwidować – czy chorobowe (powstałe na skutek oparzeń, blizny, łuszczyca, odleżyny), czy też związane w utrzymaniem skóry w dobrej formie, ujędrniając ją, pielęgnując i odmładzając (walka z trądzikiem, wypryskami, podrażnienia po depilacji). Ukąszenia, pęcherze czy nawet zwalczanie zakwasów możliwe jest dzięki zastosowaniu tego produktu.

Oliwa ozonowana wpływa na regenerację skóry, dzięki najważniejszemu składnikowi, jakim jest uwalniany tlen, będący podstawowym pierwiastkiem umożliwiającym funkcjonowanie na Ziemi. To dzięki niemu efekty są tak zadowalające, a więc ozon będzie stosowany w kosmetyce jeszcze przez długi czas.