Kobiety marzą o długich, gęstych oraz zdrowych włosach, gdyż włosy są symbolem kobiecości, piękna, a nawet seksapilu. Każdego dnia narażamy włosy na działanie szkodliwych substancji, takich jak słońce, chlorowana woda, wiatr, klimatyzacja. Nie ułatwiamy im życia ciągłym farbowaniem, suszeniem, prostowaniem, tapirowaniem.. Co więc zrobić, aby nasze włosy rosły szybko i wciąż były zdrowe?

Dlaczego włosy wypadają?

Styl życia ma ogromny wpływ na nasze włosy, dobra dieta, bogata w warzywa, owoce, chudy nabiał oraz aktywny tryb życia, w którym będzie ograniczony stres są receptą na piękne włosy, które będą rosły w szybkim tempie. Jeśli włosy „stoją w miejscu”, przyczyn może być kilka, na przykład problemy zdrowotne, takie jak problemy z tarczycą, ciąża, niedożywienie. Przyczyną wypadanie włosów mogą być również zmiany hormonalne w organizmie, gdyż to z winy testosteronu oraz DHT tracimy włosy na głowie.

Tabletki na porost włosów

Suplementy diety na porost włosów to najbardziej popularna metoda, po którą sięgają tysiące Polaków każdego dnia. Należy pamiętać o kilku zasadach podczas kupowania tych preparatów, a mianowicie zakupy dokonujemy tylko w sprawdzonych punktach, a więc aptekach, drogeriach. Nie należy kupować specyfików z nieznanych źródeł, podejrzanie wyglądających stron internetowych, gdyż pieniądze zostaną wyrzucone w błoto, a efektów nie będzie wcale.

Jak się okazuje nie trzeba wydawać kroci, aby zakupić dobre tabletki na porost włosów, ale ważne, żeby zawierały one następujące składniki: biotyna, witamina D, witamina A oraz inne witaminy. Do najpopularniejszych witamin na porost włosów (według internautów) należą: MERZ SPEZIAL Zdrovit + Magnella, następnie Revalid, Biotebal oraz wyciąg ze skrzypu + drożdże + witaminy.

Preparaty na porost włosów

Porost włosów zapewnią również szampony i odżywki, ich ceny wahają się od kilkunastu złotych do nawet kilkuset, a więc są one dostępne na każdą kieszeń i nie trzeba od razu wydawać kroci w walce z wypadaniem włosów. Kolejny raz posłużymy się opinią internautów, w ich rankingach wysoko plasują się; szampon na porost włosów STIMULATE AMETHYSTE Farmavita, następnie algowy szampon na porost włosów Andre Zagozda, wyróżnili oni również innowacyjny zestaw Dermaheal, który powstrzymuje wypadanie oraz pobudza wzrost włosów.

Bardzo dobrze sprawdzają się wszelkiego rodzaju maski, olejki, lotiony. Warto przeczytać ich skład i zwrócić szczególną uwagę na składniki takie jak; kofeina, szczmiel biały, proteiny, ekstrakt z pokrzywy oraz brzozy, witaminę B6, a także cynk. Nie ukrywajmy, że preparaty te są droższe niż szampony i odżywki, ale przynoszą bardzo dobre rezultaty, więc warto w nie zainwestować.

Ponadto dla osób, które wypróbowały już tabletki, szampony i odżywki, a rezultatów nie zauważyły, można polecić laserową szczotkę  lub opaskę stymulującą, ale jest to koszt paru tysięcy złotych. DrHair.pl zagęszczanie włosów także zapewni nam imponujące efekty. Dostępne są również tak zwane „rollery”, których koszt nie jest już tak wysoki.

Istnieje wiele sposobów na porost włosów, ale są one uzależnione od budżetu, który chcemy przeznaczyć na walkę z tym problemem, nie warto jednak się poddawać, a wytrwale szukać tego, co nam pomoże.