Coraz więcej osób, a szczególnie tych, które mieszkają w dużych miastach owładniętych smogiem, decyduje się na zakup oczyszczacza powietrza. Model AC5659/10, stworzony przez firmę Philips, doskonale radzi sobie w walce z alergenami, gazami, bakteriami oraz wirusami. Warto zainwestować w tego typu rozwiązanie.

Oczyszczacz usuwa nieprzyjemne zapachy

Oczyszczacz Philips AC5659/10 pozwala usunąć alergeny i szkodliwe gazy z naszego mieszkanie lub innego pomieszczenia. Przeprowadzone badania dowodzą, że urządzenie to likwiduje nawet do 99,97% wszelkiego rodzaju zanieczyszczeń o rozmiarze 0,3 mikrona i większych. Zatem Philips AC5659/10 doskonale radzi sobie z pyłkami, kurzem, a nawet sierścią zwierząt. Jak widać, urządzenie to jest niezwykle uniwersalne i skuteczne, a to wszystko dzięki trzem filtrom. Zanieczyszczenia najpierw przechodzą przez tak zwany filtr wstępny, który usuwa największe zanieczyszczenia. Następnie całe powietrze przechodzi przez filtr HEPA, który ma za zadanie usunąć liczne alergeny i pyły o mniejszym rozmiarze. Ostatnim miejscem czyszczenia naszego powietrza jest filtr węglowy. To właśnie tutaj niwelowane są wszelkie nieprzyjemne zapachy. Ponadto omawiane urządzenie zostało wyposażone w tryb usuwania bakterii i wirusów, w tym między innymi wirusa grypy.

Wskaźnik alergenów

Oczyszczacz Philips AC5659/10 wyposażono w profesjonalny czujnik z technologią AeraSense, który wykrywa poziom alergenów i określa go za pomocą wartości liczbowych. Poziom alergenów określany jest w skali od 1 do 12, a jego wyświetla się w głównym panelu. Ta wysokiej jakości technologia reaguje w bardzo szybkim tempie na nagłe zmiany stężenia szkodliwych cząsteczek w pomieszczeniu. Wyświetlacz pokazuje poziom zanieczyszczeń w czasie rzeczywistym.

 

Wskaźnik jakości powietrza

Kolejną bardzo ciekawą opcją Philips AC5659/10 jest wskaźnik jakości powietrza. Jest on przedstawiony za pomocą kolorowego pierścienia, który pozwala nam w łatwiejszy sposób kontrolować zmiany zachodzące w powietrzu. Kolory na wyświetlaczu odzwierciedlają rzeczywisty stan powietrza, zmieniając się od niebieskiego do czerwonego, gdzie czerwony oznacza znaczne przekroczenie dopuszczalnej normy, a niebieski świadczy o idealnej jakości naszego powietrza.

Łączność przy pomocy smartfona

Możliwość sterowania urządzeniami za pomocą smartfona to ogromne ułatwienie, ponieważ nie wymaga ciągłego podchodzenia i ręcznego ustawiania urządzeń. Oczyszczacz powietrza Philips pozwala nam na łączenie się przy pomocy sieci Wi-Fi z dowolnego miejsca i w każdym czasie. Ażeby mieć taką możliwość, wystarczy zainstalować aplikację Air Matters. To właśnie przy jej pomocy możemy włączyć lub wyłączyć oczyszczacz, zmienić prędkość pracy i sprawdzić stan zużycia filtrów.

Philips AC5659/10 otrzymał znak urządzenia przyjaznego alergikom z ręki Europejskiego Centrum Badań nad Alergiami (ECARF). Uznano, że produkt ten, działając w czułym trybie antyalergicznym, jest w stanie wyjątkowo skutecznie wykrywać i usuwać liczne alergeny, jak między innymi pyłki czy sierść domowych zwierząt. Urządzenie marki Philips reaguje natychmiast po wykryciu wysokiej zawartości szkodliwych dla człowieka substancji, po czym przywraca pożądaną czystość powietrza.

 

Duża wydajność przy niskim hałasie

Oczyszczacz powietrza Philips wyposażony jest w dwa wentylatory, co pozwala na lepszy przepływ powietrza, a tym samym zwiększoną wydajność urządzenia. W czasie pracy oczyszczacz nie emituje hałasu, a dzieje się to dzięki krzywiźnie tunelu powietrznego. Z urządzenia można zatem korzystać zarówno w dzień, jak i w nocy. Poziom hałasu generowanego przez oczyszczacz jest bardzo ważny, szczególnie jeżeli w domu znajduje się małe dziecko lub zwierzęta. Wysokiej jakości oczyszczacz powietrza Philips AC5659/10 łączy w sobie nowoczesny i uniwersalny wygląd z olbrzymią funkcjonalnością. Do zalet urządzenia trzeba również zaliczyć niewielki hałas i wysoką wydajność, która gwarantuje znaczną oszczędność dla budżetu domowego.