Adrien Rabiot to niezwykle utalentowany francuski środkowy pomocnik, który gra obecnie w Paris Saint Germain. Piłkarz charakteryzujący się bujnymi włosami jest jednak od pół roku skonfliktowany z trenerem PSG – Thomasem Tuchelem. Biorąc to pod uwagę, a także poszukując nowych wyzwań w swojej karierze, zawodnik zapowiedział już, że nie zamierza pozostawać w stolicy Francji. Pikanterii sprawie dodaje fakt, że kontrakt Adriena Rabiot wygasa już w czerwcu tego roku, a więc można pozyskać go bez płacenia paryżanom sumy odstępnego. W tej sytuacji o podpis Rabiot już zaczęły bić się najpotężniejsze europejskie kluby, na czele z Barceloną, czy Bayernem Monachium.

Nie wiadomo jeszcze co prawda, do jakiego klubu ostatecznie trafi francuski pomocnik. Zadecydują pewnie jak to w piłce nożnej bywa – kwestie finansowe, a Rabiot być może podpisze kontrakt z tym klubem, który zaoferuje mu najkorzystniejsze warunki. Gdyby jednak tak nie było i decydowały tylko kwestie sportowe, możemy zastanowić się nad tym, do jakiego klubu Adrien Rabiot pasowałby najlepiej ze swoją charakterystyką. 

Rabiot jest środkowym pomocnikiem z dobrym przeglądem pola. Jak podaje serwis https://baseball-statistics.com/betfan/ mamy do czynienia z niezwykle kreatywnym rozgrywającym środka pola. Często zapuszcza się do ofensywy i finalizuje akcje bramkowe. W nowym klubie zapewne chciałby pełnić role zarówno w ofensywie, jak i defensywie. Nie wiadomo, czy takie ustawienie na boisku mogłaby mu zagwarantować Barcelona. To raczej wątpliwie, biorąc pod uwagę, że w szerokiej kadrze drużyny z Camp Nou jest już co najmniej kilku zawodników o ofensywnej charakterystyce. Rabiot, jeśli nawet trafiłby to Katalonii, prawdopodobnie byłby uważany za następce Sergiego Busquetsa, który gra na pozycji defensywnego pomocnika. Z drugiej strony, Barcelona ma w tym sezonie kłopot z ofensywnymi pomocnikami. Bez formy jest Brazylijczyk Coutinho, a jego rodak Arthur, choć bardzo przydatny, nie ma jeszcze odpowiednich liczb bramek i asyst wymaganych od kreatywnego pomocnika. W takiej sytuacji niewykluczone, że Rabiot mógłby liczyć na miejsce w środku pola, na przykład u boku Arturo Vidala.

Być może jednak Rabiot trafi do Bayernu Monachium. Należy brać pod uwagę, że Bawarczycy są bardzo zdeterminowani w jego pozyskaniu, bo akurat przechodzą przebudowę kadry, znacznie ją odmładzając. Kreatywny pomocnik jakim jest Francuz bez wątpienia pomógłby w odświeżeniu kadry Bayernu, a także nadał jego grze nowy wymiar. Fakt, że Rabiot jest do pozyskania za darmo sprawia, że wiele klubów będzie starało się o jego podpis. Niewykluczone, że trafi do całkiem innego klubu, niż pierwotnie się wydaje.